Kasia Demale

autor

Kaktusy i sukulenty stały się ostatnio niezwykle popularne o czym świadczą setki cudownych zdjęć na Instagramie i Pintereście. To rośliny dla zapominalskich (do których zaliczam się również ja) może właśnie dlatego wzbudziły mój zachwyt i zainspirowały do napisania tego posta.

 Najważniejszy jest fakt, że bez problemu poradzą sobie z kilkoma długimi tygodniami bez podlewania, a nawet jeśli zapomnicie o nich na dłużej nie bądźcie przerażeni, że wysuszyliście na amen kolejną roślinkę. Po podlaniu wrócą do formy. Dlatego też są super wyborem na wesele latem bo przetrwają największe upały.

To nietypowy wybór na ślub i wesele, ale odpowiednio skomponowane mogą stanowić zjawiskowy element dekoracji stołów, być prezentem dla gości weselnych lub elementem bukietu ślubnego. Dlatego ściągamy kaktusy z parapetów i zabieramy je na wesele!  Przygotujcie się dużą dawkę inspiracji.

Jak Wam się podoba taka egzotyczna propozycja?

ZAPROSZENIA

Pamiętajcie, że to właśnie zaproszenia na początku wprowadzą Waszych gości w styl i klimat wesela, dlatego ważne żeby były spójne ze stylistyką całej uroczystości. Możecie wybrać do zaproszeń dodatkowo karty menu, winietki z imionami gości, numery stołów. Wybór jest ogromny! Nie trzeba podążać ślepo za trendami, ważne żebyście wybrali to, co na prawdę Wam się podoba.

KOMPOZYCJE NA STOŁACH

Wybierając kaktusy i sukulenty do kompozycji, nie zapomnijcie o komforcie gości siedzących przy stole. Kompozycje nie mogą być duże i nie mogą utrudniać swobodnej rozmowy gości lub sięgania po potrawy. Niestety nasze kolczaste piękności potrafią ukłuć, więc może należałoby je odpowiednio zabezpieczyć-np. ustawić w szklanych naczyniach, lub w innego typu osłonkach. Możliwości jest wiele-wszystko zależy od Waszej inwencji..

TORT i CANDY BAR

Tort jest punktem kulminacyjnym każdego wesela, dlatego ważne jest aby był nie tylko piękny ale i smaczny bo znajdzie się na wielu zdjęciach a goście będą go wspominać. Wybór tortu należy do jednego z przyjemniejszych momentów w trakcie przygotowań do ślubu, dlatego warto poświęcić więcej czasu na znalezienie dobrej, sprawdzonej cukierni, która wykona dla Was wyjątkowy i smaczny tort. Nie bójcie się poznawać nowych smaków, ale pamiętajcie, że to przede wszystkim Wam ma on smakować.

UPOMINKI DLA GOŚCI

Prezenty dla gości goszczą na polskich stołach weselnych już dawna i cieszą się coraz większą popularnością. Są nie tylko miłym gestem i podziękowaniem w stronę zaproszonych gości ale również stanowią świetny element dekoracji na stołach zgodny z wybranym motywem przewodnim. Sukulenty są wspaniałym pomysłem na upominek, bo długo po ślubie będą gościć w domach i cieszyć oczy naszych bliskich.

BUKIET I BUTONIERKA

Kompozycje kwiatowe z sukulentów są nie tylko oryginalnym ale i praktycznym pomysłem, ponieważ przetrwają największe upały oraz mrozy. Do tego mają ciekawe kształty, mogą same tworzyć bukiet i butonierkę lub być tylko dodatkiem do innych kwiatów. Nie bójcie się eksperymentować z kwiatami i kolorami. Dobry florysta na pewno doradzi Wam najlepsze połączenie.

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kolczaste piękności- kaktusy i sukulenty na Twoim przyjęciu weselnym

Kaktusy i sukulenty stały się ostatnio niezwykle popularne o czym świadczą setki cudownych zdjęć na Instagramie i Pintereście. To rośliny dla zapominalskich (do których zaliczam się również ja) może właśnie dlatego wzbudziły mój zachwyt i zainspirowały do...

Oszczędności…

Suknia – najpiękniejsza, kwiaty – wyjątkowe, dekoracje – idealne, jedzenie – pyszne, alkohol – nie można na nim oszczędzać przecież (!), dobra muzyka – to podstawa, operator i fotograf – lepiej dorzucić parę groszy, ale mieć naprawdę dobrą jakość… No...

10 minimalistycznych pomysłów na ślub i wesele, które udowadniają, że mniej znaczy więcej.

Czasem mniej znaczy więcej ale jednocześnie mniej nie oznacza nudy- zwłaszcza jeśli mamy na myśli minimalistyczne wesela. Ten trend pojawił się na naszym radarze już w zeszłym sezonie, ale wciąż nie przestaje nas zachwycać! Co więcej- nadal jest na Topie!...

Tego nie wiesz o ślubie…

ROK PRZYGOTOWAŃ. TYLE EMOCJI. KAŻDY DROBIAZG DOGRANY.  WSZYSTKO ZAPLANOWANE! NO WŁAŚNIE, CZY WSZYSTKO?  Tego nikt Wam o Waszym ślubie nie mówi… A szkoda… Warto wiedzieć. Chociaż z drugiej strony – po co? I tak nie uwierzymy, dopóki nasz ślub nie stanie się...